Με νίκες συνέχισαν Σωτηρίου και Φασούλα στην Ισπανία

Written by  Δεκ 19, 2021

Με τη διεξαγωγή της 13ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα Ισπανίας με τις ομάδες των Σωτηρίου και Φασούλα να συνεχίζουν νικηφόρα την πορεία τους.

Η Movistar Estudiantes επικράτησε της Embutidos Pajariel Bembibre με 61-70 σ' έναν αγώνα ο οποίος ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος του. Οι δύο ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι μέχρι το ημίχρονο (31-31). Στην τρίτη περίοδο μόνο μπόρεσε να πάρει μια μικρή διαφορά την οποία διατήρησε ως την λήξη της αναμέτρησης.

Η Κατερίνα Σωτηρίου αγωνίσθηκε 11' και πέτυχε 8 πόντους (3/3 δίποντα, 2/2 βολές) ενώ είχε 1 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 17-18, 31-31, 37-45, 61-70.

Νίκη και για την Avenida η οποία επικράτησε της Leganes με 69-79.

Η αναμέτρηση ήταν αμφίρροπη μέχρι το ημίχρονο με την Leganes να είναι μπροστά με 42-39. Στην τρίτη περίοδο η ομάδα της Φασούλα με επιμέρους σκορ 6-24 πήρε διαφορά ασφαλείας έχοντας το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Η Μαριέλλα Φασούλα έπαιξε 12' έχοντας 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 42-39, 49-63, 70-79