Καλές εμφανίσεις από Λούκα και Βιντσιλαίου, ήττα για τις ομάδες τους

Written by  Φεβ 21, 2022

Ήττα για την νέα ομάδα της Βασιλικής Λούκα Hatay στις λεπτομέρειες από την Cankaya Universitesi με 80-83, στο πρωτάθλημα Τουρκίας.

Η Ελληνίδα φόργουορντ βοήθησε σημαντικά πετυχαίνοντας 8 πόντους (4/10 δίποντα) ενώ μάζεψε 7 ριμπάουντ και μοίρασε 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 19-25, 43-45, 68-59, 80-83

Η Elazig δεν τα κατάφερε απέναντι στην καλύτερη Besiktas και ηττήθηκε με 86-59. Στο πρώτο δεκάλεπτο ήταν κοντά στο σκορ ενώ στην συνέχεια η γηπεδούχος ομάδα άρχισε να παίρνει διαφορά την οποία διεύρυνε στην τελευταία περίοδο.

Η Αγγελική Βιντσιλαίου αγωνίσθηκε 33'35" και πέτυχε 10 πόντους (2/5 δίποντα, 6/9 βολές) ενώ είχε 1 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 22-21, 43-32, 61-49, 86-59