Ασταμάτητη Avenida

Written by  Φεβ 21, 2022
Η Avenida συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα επικρατώντας αυτή την φορά της Zaragoza με 80-67, για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας.
Δύο δεκάλεπτα ένα στην αρχή και ένα με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ήταν αρκετά για τις φιλοξενούμενες ώστε να φτάσουν σε μία ακόμη επικράτηση.
Η Μαριέλλα Φασούλα αγωνίσθηκε 13' και πέτυχε 4 πόντους έχοντας 1/2 δίποντα και 2/4 βολές ενώ είχε 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 15-25, 36-41, 51-67, 67-80.

Η Araski ηττήθηκε στις λεπτομέρειες από την Gran Canaria με 60-62. Ντέρμπι ανάμεσα στις δύο ομάδες από το ξεκίνημα κ το σκορ να μην ξεφεύγει. Ένα τρίτο μέτριο δεκάλεπτο όμως επιθετικά επέτρεψε στην φιλοξενούμενη ομάδα να πάρει μία μικρή διαφορά την οποία διατήρησε μέχρι το τέλος παρά το γεγονός ότι η Araski πλησίασε στο καλάθι.

Η Ελεάννα Χριστινάκη αγωνίσθηκε 7 λεπτά έχοντας 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 33-36, 43-49, 60-62.