Νίκες με καλές εμφανίσεις για Σπανού και Παυλοπούλου

Written by  Φεβ 26, 2022

Με την 21η αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα Πολωνίας.

Εκτός έδρας επικράτηση για την Arka Gdynia της Παυλοπούλου απέναντι στην Enea Poznan με 58-86. Ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης με το ημίχρονο να είναι μπροστά με 29-39. Στην τρίτη περίοδο πάτησε γκάζι και ξέφυγε κι άλλο στο σκορ, παίρνουν το ροζ φύλλο αγώνα.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου αγωνίσθηκε 18'50" πετυχαίνοντας 9 πόντους (3/4 τρίποντα). Παράλληλα είχε 5 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 16-20, 29-39, 46-65, 58-86.

Άνετη επικράτηση και για την ομάδα της Σπανού, Polcowice με 87-47 απέναντι στην Enea Gorzow. Για ένα δεκάλεπτο μόνο δυσκολεύτηκε στην αρχή. Μετά συγκεντρώθηκε περισσότερο και πήρε διαφορά 20 πόντων κλείνοντας το ημίχρονο με 40-20. Το δεύτερο μέρος ξεκίνησε όπως ακριβώς τελείωσε το πρώτο ενώ στα τελευταία λεπτά έριξε τον ρυθμό της καθώς ο αγώνας είχε κριθεί.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 26'21' σκοράροντας 15 πόντους και ήταν η πρώτη σκόρερ της αναμέτρησης ( 5/7 τρίποντα). Επίσης είχε 1 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 19-12, 40-20, 68-36, 87-47