Συνεχίζουν δυναμικά Βιντσιλαίου και Λούκα

Written by  Μαρ 17, 2022
Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Τουρκίας οι ομάδες των Αγγελική Βιντσιλαίου και Βασιλικής Λούκα ηττήθηκαν.

Η Elazig ηττήθηκε από την Bellona Kayseri με 81-73. Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με την γηπεδούχο ομάδα να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα στην τελευταία περίοδο. Από ελληνικής πλευράς η Αγγελική Βιντσιλαίου αγωνίσθηκε 29'11" και ήταν από τις διακριθείσες παίκτριες. Πέτυχε 12 πόντους έχοντας 5/8 δίποντα, 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 22-19, 43-35, 61-51, 81-73.

Ήττα και για την Hatay της Λούκα από την Antalya με 71-67 στην παράταση. Η Antalya είχε το προβάδισμα την περισσότερη διάρκεια αλλά η Hatay στο τελευταίο δεκάλεπτο έφερε το ματς στα ίσια (60-60). Στην παράταση η γηπεδούχος ομάδα με σκορ 11-7 πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.
Η Βασιλική Λούκα αγωνίσθηκε 15'42" και είχε 2 πόντους (1/2 δίποντα) και 4 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 20-14, 37-28, 46-41, 60-60, 71-67( παρ.)