Σούπερ Σπανού με double double

Written by  Απρ 10, 2022

Τελικοί Πολωνίας πράξη δεύτερη για την Polcowice η οποία επικράτησε και στον δεύτερο αγώνα της Lublin με 87-72.

Η φιλοξενούμενη ομάδα προηγήθηκε στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου με 19-20. Η Polcowice βελτιώθηκε στην άμυνα στην δεύτερη περίοδο ενώ και επιθετικά ήταν εξαιρετική και με επιμέρους σκορ 33-22 έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 52-42. Στο δεύτερο μέρος η Lublin πίεσε και κατάφερε να μειώσει την διαφορά αλλά η Polcowice παίζοντας εξαιρετικά στην τελευταία περίοδο έφτασε στην δεύτερη νίκη που την φέρνει πιο κοντά στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 36'06" και είχε 19 πόντους με 4/6 δίποντα, 3/5 τρίποντα, 2/2 βολές και 10 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 19-20, 52-42, 66-63, 87-72.