Θετική εμφάνιση για Λούκα

Written by  Ιαν 12, 2023
Σ' εξ αναβολής αγώνα για την δέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πολωνίας, η Energa Torun επικράτησε της Polonia με 88-62.
Στο πρώτο ημίχρονο οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ με την Torun να διατηρεί ένα ισχνό προβάδισμα στο ημίχρονο με 35- 32. Στο δεύτερο μέρος όμως άλλαξαν οι ισορροπίες και η γηπεδούχος ομάδα με επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο 24-10 ξέφυγε με 59-42 ενώ λίγο μετά την έναρξη του τελευταίου δεκαλέπτου η διαφορά πήγε στους είκοσι πόντους και ουσιαστικά τελείωσε την υπόθεση νίκη.

Η Βασιλική Λούκα αγωνίσθηκε 21'16" και είχε 8 πόντους με 3/4 δίποντα, 2/2 βολές, 1 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 17-15, 35-32, 59-42, 88-62.