Ήττα της Πολκοβίτσε, ξεχώρισε πάλι η Σπανού

Written by  Ιαν 13, 2020
Η Πολκοβίτσε δεν τα κατάφερε κόντρα στην αήττητη Γκτνύνια και γνώρισε την ήττα με 65-61 στην έδρα της.
Ο αγώνας ήταν ντέρμπι όπως προβλεπόταν και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Οι δύο ομάδες ήταν κοντά στο σκορ καθ'όλη την διάρκεια του παιχνιδιού και στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες ήταν μπροστά με βραχεία κεφαλή (30-31). Παρόμοιο σκηνικό και στο δεύτερο ημίχρονο με την Γκτνύνια να παίρνει τελικά το ροζ φύλλο αγώνα. Η Άρτεμις Σπανού ήταν για μια ακόμη φορά από τις πρωταγωνίστριες καθώς σημείωσε 16 πόντους έχοντας 5/8 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο σε 37':07".

Η Πολκοβίτσε βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα στο πρωτάθλημα Πολωνίας με ρεκόρ 9-5 και 23 βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 30-31, 42-45, 61-65